Liceum to czas, gdy sięgamy po nowe, sprawdzamy i badamy świat, intensywnie uczymy się bycia w relacjach i rozwijamy swoje pasje. Dokonujemy wyborów, zmierzamy w stronę samodzielności przejmując odpowiedzialność za swoje życie i swoje decyzje. Nastolatki nie potrzebują już nas, wszechwiedzących dorosłych, do organizowania im każdej minuty życia.

Potrzebują wsparcia, akceptacji i współpracy. Potrzebują pytać, wątpić i podważać. Potrzebują burzyć i budować własne, tworzyć. Dlatego powstała nasza wOLna szkoła średnia. To szkoła dla Was: dla tych, którzy chcą tworzyć szkołę inaczej, niż ta znana z systemu. Nasze liceum jest miejscem dla każdego, kto chce budować kreatywną społeczność, uczyć się i działać, zmieniać świat przy wsparciu i towarzyszeniu dorosłych, którzy chcą i potrafią być obok.

Ponieważ wierzymy, że nastolatki zwyczajnie mają swój pomysł na swoje życie (przynajmniej na najbliższy czas), nie chcemy być pracą na etat przez 5 dni w tygodniu.

W naszej szkole spotykamy się 3 razy na tydzień. Wspieramy dzieciaki w tworzeniu ich własnych projektów oraz realizujemy wspólne, Pomagamy im realizować program edukacyjny, w tym przygotować się do matury (tutoring). Tworzymy społeczność, dyskutujemy i odkrywamy świat.

Nasz szkolny czas składa się z: warsztatów projektowych, kręgów dyskusyjnych, warsztatów językowych, tutoringu i fakultetów przedmiotowych (z naciskiem na te maturalne, zależnie od potrzeb).

Rodzicu, jeśli czujesz, że to miejsce dla Twojego dziecka, zapraszamy na spotkanie.

Drogi Młody Człowieku, jeśli taka szkoła wygląda Ci na strzał w dziesiątkę, zabierz rodzica do nas na rozmowę.

czesne

Opłata miesięczna za udział w projekcie „wOLna szkoła średnia” to 650 zł.

rekrutacja

w dowolnym momencie roku możesz dołączyć do naszego projektu, na początek wystarczy umówić się na spotkanie: info@wolnaszkola.pl.

miejsce

nasza szkoła mieści się w samym środku Grójca i tam też startujemy z liceum, z czasem szkoła średni zmieni adres na własny.

forma

Tak samo jak szkoła podstawowa, także średnia funkcjonuje na zasadzie wspierania młodzieży z edukacji tkzw. domowej.