ANNA MAKOWSKA – chciała być kobietą Renesansu, a została leśniczką. Przyrodniczką, pedagożką, podróżniczką, matką-Polką, pismaczką i twórczynią Tropów Przyrody. W zasadzie to została kobietą Renesansu w wersji podstawowej (basic). Od 8 lat pełni zaszczytną funkcję cioci przyrody i/lub cioci krzak (tytuły nadane przez obywateli w wieku przedszkolnym) w szkołach demokratycznych, systemowych i przedszkolach różnorodnych. Mentorka, tutorka, warsztatowiec. Organizuje najprawdopodobniej najlepsze obozy przyrodnicze świata, podczas których bawi się przednio zgłębiając z młodzieżą tajniki świata. Z dziećmi najchętniej włóczy się po zaroślach i tapla się w bagnach, nie stroni jednak od podpatrywania pierwotniaków pod mikroskopem i prowadzenia obliczeń matematycznych czy rozbiorów gramatycznych zdań. Nie śpiewa (publicznie) dla dobra ludzkości. Zwykle towarzyszy jej szeroki uśmiech, który jakby żyje własnym życiem. Matka dwóch wspaniałych kobiet o roślinnych imionach. Zakochana po uszy w przyrodzie  (z naciskiem na rośliny), i podróżach (głównie po Afryce).

 

ALICJA MAŁEK – góralka sudecka z pochodzenia, pasjonuje się ciągłym poszerzaniem własnych horyzontów. Pracuje z dziećmi od zarania dziejów (a jeśli wliczyć harcerstwo, to i od przed zaraniem). Przepada za kształceniem się w obszarze swoich zainteresowań: było więc i technikum weterynaryjne, były studia filologiczne i podyplomówki z zakresu metodyki waldorfskiej, edukacji wczesnoszkolnej, czy pedagogiki dzikiej przyrody; był kurs śpiewu białego, był kurs ornitologiczny.  Przepracowała dekadę w szkole waldorfskiej w Krakowie. Z Tropami Przyrody związana od roku 2017. W tak zwanych wolnych chwilach chodzi po górach, ćwiczy jogę i wspinaczkę, czyta i pisze, podróżuje.

OLA BABSKA – mówi o sobie: „ta, która słucha”, czując, że przyszła na świat właśnie po to, żeby słuchać ludzi. Jej supermocą jest empatia i dostrzeganie emocji, które dla innych mogą być niezauważalne. Potrafi czytać między wierszami i odnajdywać w ludziach to, co w nich najlepsze. Na grupę patrzy, jak na organizm, w którym jeśli coś się dzieje z jego jedną częścią, to ma to wpływ na cały system. Od ponad dekady pracuje z dziećmi i dorosłymi nieustannie zachwycając się ich mądrością i energią. Przebyła drogę od nauczania w szkole systemowej, przez pedagogikę ulicy i socjoterapię po trenerstwo i coaching. W Tropach Przyrody pojawiła się w 2017 r jako trenerka i superwizorka letnich obozów. Wierzy, że w świecie istnieje lekarstwo na to, żeby ludzie byli po prostu szczęśliwi i nieustannie go poszukuje. Kocha śpiew biały i wylegiwanie się w bieszczadzkim słońcu. Potrafi godzinami gadać o pszczołach, które hoduje razem z mężem.

 ZOFIA GEMBARZEWSKA-ADACH – pogodna pani biolog, która dla pracy z dziećmi porzuciła poważny doktorat. Mama dwóch młodych wojowników. W wolnych chwilach tworzy cuda z koralików, bransoletki, naszyjniki, rysuje i maluje. Z szalonym zapałem i rozwianym włosem prowadzi zajęcia dla dzieciaków, na których podczas ciągłego eksperymentowania i ocierania się o chemię i fizykę poznają, jak skonstruowany jest ten świat i jak tak naprawdę wszystko funkcjonuje. Jej wierna asystentka – Tekla – ptasznik kędzierzawy, pomaga przełamywać dziecięce lęki i opory wobec pająków.

KATARZYNA ODRZYWOŁEK – studentka Diagnostyki Laboratoryjnej, instruktorka Związku Harcerstwa Polskiego i hodowca lasów w słoikach. Swoją przygodę z młodzieżą rozpoczęła 8 lat temu zaczynając od obozów ze swoją drużyną, przez pracę opiekunki i organizacje warsztatów przyrodniczych. Potrzebę rozwoju zaspokaja przez liczne kursy jak np. Kurs Pierwszej Pomocy czy Kursy Instruktorskie. Pracę z Tropami Przyrody rozpoczęła w 2017 roku. Miłośniczka przyrody i równań matematycznych. Każdą nadarzającą się okazję wykorzystuje na podróżowanie po świecie. Nie boi się wyzwań, otwarta na nowe doświadczenia.

KAROLINA PAWLICKA – studentka ASP w Warszawie na wydziale Sztuka Mediów. Kocha pracę z dziećmi, od 3 lat prowadzi drużynę harcerską. Przepada za rysunkiem hiperrealistycznym i fotografią. Jest instruktorką rysunku 3D i faceprinterką. Ma na koncie rozliczne kursy (kurs wychowawców, rysunku, pierwszej pomocy), lubi kształcić się w różnych kierunkach. Właśnie zakłada wraz z przyjaciółmi stowarzyszenie WildTrip zajmujące się alternatywnym sposobem podróży. Miłośniczka zwierząt. Ze swojego pierwszego obozu z Tropami Przyrody wróciła z psem Maciejem, który powiększył jej wesołe, podwórkowe stadko.

MATEUSZ KRAJEWSKI –  z Grójca pochodzi ten pomocny człowiek. Od dawna harcerz tamtejszego hufca. Z dziećmi ma wiele wspólnego, a na dokładkę sam wciąż czuje się jak jedno z nich. Na obozy j warsztaty z Tropami Przyrody wyjeżdża od 2017 roku. Uwielbia czuć że się rozwija, nie lubi monotonii. Z wykształcenia ratownik medyczny. Lubi majsterkować, szczególnie w drewnie, ale nie jest to reguła. Motoryzacja jak najbardziej w to mu graj. Od ponad 8 lat jest gitarzystą samoukiem. Bez instrumentu ten facet jest jak bez ręki. Ponad to w tak zwanych wolnych chwilach (jeśli tylko fundusze na to pozwalają i ‚dach nie wali się na głowę’) kocha pakować plecak i wyjeżdżać. Najczęściej są to góry, te polskie piękne Tatry, ale oczywiście nie tylko.

AGNIESZKA ŚWITALSKA –  studiowała Resocjalizację  oraz Komputerowe Wspomaganie Kształcenia  na Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Jej pasją są języki obce. Za najważniejsze uważa inspirowanie ludzi do dalszego rozwoju. Nauka języka angielskiego jej autorskimi metodami pomaga uczniom oswoić i przyswoić obcy język, otworzyć się na nowe horyzonty i korzystać w praktyce ze zdobytej wiedzy. Największą radość sprawiają jej pozdrowienia z różnych części świata, do których dzięki znajomości języka mogli się wybrać jej uczniowie oraz to, że czerpią oni z nauki prawdziwą przyjemność i nie mogą doczekać się następnych lekcji. Jako osoba ciekawa świata doskonale rozumie, że lekcje nie mogą być nudne i jest tysiąc sposobów na to, by chłonąć wiedzę poprzez zgłębianie swoich różnych zainteresowań. Podróżniczka, zwiedziła między innymi kraje Azji Południowo-Wschodniej. Osoba niezwykle ciepła i przyjaźnie nastawiona do ludzi i zwierząt, od kilkunastu lat wegetarianka. W wolnych chwilach uwielbia rozwijać się w różnych dziedzinach, pochłaniając ciekawe treści naukowe. Fanka klasycznego sci-fi i fantastyki, a jej ulubioną zabawą z dwójką jej dzieci jest inscenizacja pojedynków na miecze świetlne z Oryginalnej Trylogii Gwiezdnych Wojen. Entuzjastka cięższego brzmienia muzyki rockowej, jak i symfonicznej.
TOMASZ „SMOK” WOLSKI – Jego pasją jest historia, gry fabularne, fantastyka. Niemal całkowicie pochłania go wiek XVII i wszelkie drogi, które do niego prowadzą. Jest dowódcą grupy rekonstrukcyjnej z tego okresu, współorganizatorem i konferansjerem wielu eventów rekonstrukcyjnych. Przez wile lat współorganizował wyjazdy wakacyjne dla dzieci, nie patrząc na trudności, jako wolontariusz, animator, zaopatrzenie, człowiek orkiestra. Jest znanym w świecie gier fabularnych Mistrzem Gry, autorem scenariuszy i artykułów w magazynach branżowych i portalach internetowych. Ma za sobą współtworzenie i prowadzenie audycji radiowej „Bliskie Spotkania z Fantastyką” w RH Kontakt i Rozgłośni Harcerskiej. Tworzył też scenariusze dedykowane dla audycji „Dzikie Pola Nocą”. Przez ostatnie 9 lat prowadził zajęcia z malowania figurek bitewnych w DK Oko w Warszawie. Ma za sobą też kilka projektów imprez tematycznych w ramach „Zimy w mieście” i „Lata w mieście”. Uwielbia przebywać wśród ludzi dzieląc się historią żywą oraz historyczną sztuką walki szablą.