ANNA MAKOWSKA – chciała być kobietą Renesansu, a została leśniczką. Przyrodniczką, pedagożką, podróżniczką, matką-Polką, pismaczką i twórczynią Tropów Przyrody. W zasadzie to została kobietą Renesansu w wersji podstawowej (basic). Od 8 lat pełni zaszczytną funkcję cioci przyrody i/lub cioci krzak (tytuły nadane przez obywateli w wieku przedszkolnym) w szkołach demokratycznych, systemowych i przedszkolach różnorodnych. Mentorka, tutorka, warsztatowiec. Organizuje najprawdopodobniej najlepsze obozy przyrodnicze świata, podczas których bawi się przednio zgłębiając z młodzieżą tajniki świata. Z dziećmi najchętniej włóczy się po zaroślach i tapla się w bagnach, nie stroni jednak od podpatrywania pierwotniaków pod mikroskopem i prowadzenia obliczeń matematycznych czy rozbiorów gramatycznych zdań. Nie śpiewa (publicznie) dla dobra ludzkości. Zwykle towarzyszy jej szeroki uśmiech, który jakby żyje własnym życiem. Matka dwóch wspaniałych kobiet o roślinnych imionach. Zakochana po uszy w przyrodzie  (z naciskiem na rośliny), i podróżach (głównie po Afryce).

ALICJA MAŁEK – góralka sudecka z pochodzenia, pasjonuje się ciągłym poszerzaniem własnych horyzontów. Pracuje z dziećmi od zarania dziejów (a jeśli wliczyć harcerstwo, to i od przed zaraniem). Przepada za kształceniem się w obszarze swoich zainteresowań: było więc i technikum weterynaryjne, były studia filologiczne i podyplomówki z zakresu metodyki waldorfskiej, edukacji wczesnoszkolnej, czy pedagogiki dzikiej przyrody; był kurs śpiewu białego, był kurs ornitologiczny.  Przepracowała dekadę w szkole waldorfskiej w Krakowie. Z Tropami Przyrody związana od roku 2017. W tak zwanych wolnych chwilach chodzi po górach, ćwiczy jogę i wspinaczkę, czyta i pisze, podróżuje.

TOMASZ „SMOK” WOLSKI – Jego pasją jest historia, gry fabularne, fantastyka. Niemal całkowicie pochłania go wiek XVII i wszelkie drogi, które do niego prowadzą. Jest dowódcą grupy rekonstrukcyjnej z tego okresu, współorganizatorem i konferansjerem wielu eventów rekonstrukcyjnych. Przez wile lat współorganizował wyjazdy wakacyjne dla dzieci, nie patrząc na trudności, jako wolontariusz, animator, zaopatrzenie, człowiek orkiestra. Jest znanym w świecie gier fabularnych Mistrzem Gry, autorem scenariuszy i artykułów w magazynach branżowych i portalach internetowych. Ma za sobą współtworzenie i prowadzenie audycji radiowej „Bliskie Spotkania z Fantastyką” w RH Kontakt i Rozgłośni Harcerskiej. Tworzył też scenariusze dedykowane dla audycji „Dzikie Pola Nocą”. Przez ostatnie 9 lat prowadził zajęcia z malowania figurek bitewnych w DK Oko w Warszawie. Ma za sobą też kilka projektów imprez tematycznych w ramach „Zimy w mieście” i „Lata w mieście”. Uwielbia przebywać wśród ludzi dzieląc się historią żywą oraz historyczną sztuką walki szablą.

NATALIA STĘPNIAK-ZAIATS – w dzieciństwie marzyła, by zostać nauczycielką przedszkolną lub wczesnoszkolną, lecz później wybrała się na studia z zarządzania. Zostając matką dwójki chłopców postanowiła wrócić do marzeń. Pasjonuje się sztuką oraz szeroko rozumianym tworzeniem – zaczynając od malowania i tak poprzez szycie, haftowanie czy lepienie, choć nie uważa się za poważnego artystę czy mistrza rękodzielnictwa. Uwielbia książki, w szczególności te dla dzieci, gry planszowe oraz puzzle. Pasjonuje się również ciągłym zdobywaniem nowych kompetencji oraz rozwojem osobistym. Jak na góralkę ukraińskiego pochodzenia przystało – uwielbia przyrodę, góry, karpackie legendy oraz zbieranie leśnych skarbów. W Wolnej Szkole jest, żeby po porostu być, z dziećmi i dla dzieci.

ADAM PIWOWARSKI – to pełen energii, uśmiechnięty i wesoły członek załogi Wolnej Szkoły. Ma stale głowę pełną marzeń. Nigdy nie brak mu sił i pomysłów do szaleństw oraz działań. Adam jest podróżnikiem, współtwórcą Stowarzyszenia Podróżników WildTrip. Wakacyjnie tworzy Fabrykę Wspomnień, która jest leśną przestrzenią stworzoną z myślą o letnich przygodach dla najmłodszych. Studiuje psychologię na Uniwersytecie SWPS oraz jest instruktorem Hufca ZHP Grójec realizującym próbę na podharcmistrza.

DARIA PELHEN – absolwentka Liceum Sztuk Plastycznych w Nałęczowie. Od lat aktywnie tworzy i wystawia swoje prace głównie w kawiarniach i restauracjach. Rysuje, dekoruje i maluje wnętrza oraz elewacje budynków. Jest autorką lalek – ikon popkultury. Obecnie ilustruje książki i zajmuje się projektami graficznymi dla firm i osób prywatnych. Od 20 lat uczy rysunku i malarstwa dzieci i młodzież.

DANUTA JOLANTA DOLIŃSKA – ukończyła Architekturę Krajobrazu na SGGW w Warszawie, wybrała jednak pracę w szkole z dziećmi i tak to trwa do dziś. To jest to! Uważa, że w życiu ważna jest harmonia i umiar, znalezienie złotego środka we wszystkim, co się robi. Kocha przyrodę, podziwia jej piękno, ale też i jej walory lecznicze. Zgłębia świat ziół, które sama zbiera, by sporządzać z ich wspaniałe herbatki i nalewki. Lubi podróżować daleko po świecie (ulubione Włochy), ale też całkiem blisko, byle znaleźć coś wartego obejrzenia.