Nasz zespół składa się z mentorów i warsztatowców. Mentorów poznacie tutaj:

ANNA MAKOWSKA – chciała być kobietą Renesansu, a została leśniczką. Przyrodniczką, pedagożką, podróżniczką, matką-Polką, pismaczką i twórczynią Tropów Przyrody. W zasadzie to została kobietą Renesansu w wersji podstawowej (basic). Od 8 lat pełni zaszczytną funkcję cioci przyrody i/lub cioci krzak (tytuły nadane przez obywateli w wieku przedszkolnym) w szkołach demokratycznych, systemowych i przedszkolach różnorodnych. Mentorka, tutorka, warsztatowiec. Organizuje najprawdopodobniej najlepsze obozy przyrodnicze świata, podczas których bawi się przednio zgłębiając z młodzieżą tajniki świata. Z dziećmi najchętniej włóczy się po zaroślach i tapla się w bagnach, nie stroni jednak od podpatrywania pierwotniaków pod mikroskopem i prowadzenia obliczeń matematycznych czy rozbiorów gramatycznych zdań. Nie śpiewa (publicznie) dla dobra ludzkości. Zwykle towarzyszy jej szeroki uśmiech, który jakby żyje własnym życiem. Matka dwóch wspaniałych kobiet o roślinnych imionach. Zakochana po uszy w przyrodzie  (z naciskiem na rośliny), i podróżach (głównie po Afryce).

ALICJA MAŁEK – góralka sudecka z pochodzenia, pasjonuje się ciągłym poszerzaniem własnych horyzontów. Pracuje z dziećmi od zarania dziejów (a jeśli wliczyć harcerstwo, to i od przed zaraniem). Przepada za kształceniem się w obszarze swoich zainteresowań: było więc i technikum weterynaryjne, były studia filologiczne i podyplomówki z zakresu metodyki waldorfskiej, edukacji wczesnoszkolnej, czy pedagogiki dzikiej przyrody; był kurs śpiewu białego, był kurs ornitologiczny.  Przepracowała dekadę w szkole waldorfskiej w Krakowie. Z Tropami Przyrody związana od roku 2017. W tak zwanych wolnych chwilach chodzi po górach, ćwiczy jogę i wspinaczkę, czyta i pisze, podróżuje.

MAGDALENA MARCINKOWSKA- miłośniczka zwierząt, a w szczególności psów i kotów, pasjonatka kryminałów. Swoją przyszłość wiązała z resocjalizacją, dlatego można o niej mówić, że jest niedoszłym wychowawcą w więzieniu albo w MOW-ie. Po ukończeniu studiów z zakresu pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej podjęła jednak pracę w demokratycznej Wolnej Szkole Grójec (coś chyba poszło w tym kierunku nie tak …).
W kościach czuła od małego, że pracować w przyszłości będzie z dziećmi i młodzieżą, dlatego ukończyła studia pedagogiczne
i została warsztatowcem wspaniałej grupy 0-III oraz ciotką w Takim Malutkim Przedszkolu. Za czasów pobożności przez 5 lat była animatorką oazową. W poprzedniej pracy prowadziła zajęcia z dziedziny kompetencji miękkich, zajęcia plastyczne oraz sensoryczne. W sezonie letnim lubi być wychowawcą na koloniach. Można zatem powiedzieć, że doświadczenia w pracy z dziećmi i młodzieżą co nieco ma. W wolnych chwilach podróżuje pociągiem, fotografuje oraz kończy kolejne dwa kierunki studiów: pedagogika — terapia i diagnoza oraz pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna.

JANEK JEWSZEL – nazywany przez dzieci Wujkiem Ciemność. Pisarz oraz poeta-amator. W pełni zafascynowany książkowymi i filmowymi światami fantasy. Od ponad pięciu lat tworzy własny system RPG, którym uwielbia się dzielić podczas klimatycznych sesji. Z zasady interesuje się wszystkim co nieodkryte, niezbadane i tajemnicze. Uwielbia dyskutować o nieskończoności wszechświata, teoriach wielowymiarowości czy o sekretach pradawnych plemion słowiańskich lub skandynawskich. Nie znosi nudy i uwielbia popełnianie błędów. Dlatego stara się, by zajęcia z matematyki i fizyki były dla każdego prawdziwą przygodą, pełna odkryć i zwrotów akcji. Hobbystycznie udziela głosu do gier komputerowych, pisze książkę oraz pogłębia wiedzę na temat psychopedagogiki kreatywności. Jego celem na przyszłość jest stworzyć edukacyjną przestrzeń idealną dla wszystkich dzieci, by mogły rozwijać siebie oraz swoje zainteresowania.