ANNA MAKOWSKA – chciała być kobietą Renesansu, a została leśniczką. Przyrodniczką, pedagożką, podróżniczką, matką-Polką, pismaczką i twórczynią Tropów Przyrody. W zasadzie to została kobietą Renesansu w wersji podstawowej (basic). Od 8 lat pełni zaszczytną funkcję cioci przyrody i/lub cioci krzak (tytuły nadane przez obywateli w wieku przedszkolnym) w szkołach demokratycznych, systemowych i przedszkolach różnorodnych. Mentorka, tutorka, warsztatowiec. Organizuje najprawdopodobniej najlepsze obozy przyrodnicze świata, podczas których bawi się przednio zgłębiając z młodzieżą tajniki świata. Z dziećmi najchętniej włóczy się po zaroślach i tapla się w bagnach, nie stroni jednak od podpatrywania pierwotniaków pod mikroskopem i prowadzenia obliczeń matematycznych czy rozbiorów gramatycznych zdań. Nie śpiewa (publicznie) dla dobra ludzkości. Zwykle towarzyszy jej szeroki uśmiech, który jakby żyje własnym życiem. Matka dwóch wspaniałych kobiet o roślinnych imionach. Zakochana po uszy w przyrodzie  (z naciskiem na rośliny), i podróżach (głównie po Afryce).

ALICJA MAŁEK – góralka sudecka z pochodzenia, pasjonuje się ciągłym poszerzaniem własnych horyzontów. Pracuje z dziećmi od zarania dziejów (a jeśli wliczyć harcerstwo, to i od przed zaraniem). Przepada za kształceniem się w obszarze swoich zainteresowań: było więc i technikum weterynaryjne, były studia filologiczne i podyplomówki z zakresu metodyki waldorfskiej, edukacji wczesnoszkolnej, czy pedagogiki dzikiej przyrody; był kurs śpiewu białego, był kurs ornitologiczny.  Przepracowała dekadę w szkole waldorfskiej w Krakowie. Z Tropami Przyrody związana od roku 2017. W tak zwanych wolnych chwilach chodzi po górach, ćwiczy jogę i wspinaczkę, czyta i pisze, podróżuje.